Грунтові Гербіциди: Цінова Динаміка та Фактори, що Впливають на Вартість

Грунтові Гербіциди: Цінова Динаміка та Фактори, що Впливають на Вартість

Сучасний вітчизняний агросектор задля безпеки вирощування рослин, захисту від шкідників та бур'янів використовує спеціальні засоби. Боротьба з бур'янами, які здатні зменшити показники врожаю на 30%, займає в аграріїв чи не найбільше часу. Ефективними помічниками у цій боротьбі виступають гербіциди. Вони скорочують час проведення польових заходів та покращать результативність зростання зернових й всього урожаю. На ґрунтові гербіциди ціна розраховується індивідуально й залежить від обсягу закупівлі, компанії-виробника. Але препарати максимально полегшують працю землеробу.

Особливості грунтових гербіцидів

Грунтові гербіциди – це хімічні речовини, які застосовуються для захисту культур від бур'янів, які уже знаходяться в ґрунті чи потрапляють туди з насіння. Земля обприскується гербіцидами або перед посівом рослин, або після збору врожаю. 

На ґрунтові гербіциди ціна встановлюється оптимальна. Вибір відбувається, виходячи з декількох факторів.

Принцип простий: засіб розпилюються на поверхню ґрунту. Утворюється своєрідна невидима «плівка», яка перешкоджає проростанню бур'янів, але своєю дією не шкодить сільськогосподарським культурам. Перед внесенням гербіцидів потрібно проаналізувати стан поля, вміст гумусу у землі, її структуру, а також кількість вологи й навіть температуру повітря. Щоб препарати результативно подіяли, необхідно, щоб земля була добре прогрітою, вологою. Величезні грудки виключаються. 

Ціноутворення гербіцидів визначається декількома факторами:

  • основною речовиною;

  • компанією-виробником;

  • культурою, з якою бореться гербіцид;

  • тарою – чим менший об'єм засобу, тим вища на нього ціна (якщо купувати вроздріб, найкращим варіантом стане придбання препаратів оптовими партіями у великій упаковці);

  • типом дії. 

Детальніше слід розглянути гербіциди за останнім аспектом. Адже це важливий чинник встановлення вартості. 

За типом своєї дії засоби бувають двох типів.

  1. Гербіциди суцільної дії будуть ефективними та не принесуть шкоди у випадку відсутності культурних рослин на полі, адже хімічна речовина здатна знищити не тільки бур'яни, але і всю рослинність загалом. Їх рекомендують розпилювати на ґрунт ранньою весною, перед початком польових заходів та перед висівом зерна у землю, або ж по завершенню збору урожаю, перед посівом озимих культур. Потрібно обирати такі гербіциди, які будуть діяти не тільки на однорічні, але і на багаторічні шкідники. Звичайно, вони коштують дорожче, але ефект дуже помітний. 

  2. Гербіциди селективної дії усувають лише певні види. Вони не шкодять посівам, їх дозволяється використовувати і після сходів. Серед таких пестицидів є препарати, які борються тільки з однорічними рослинами (крім того, присутні засоби для знищення багаторічних). 

На вартість гербіцидів впливає їх токсичність. Варто обирати продукти третьої групи: вони малотоксичні. Вони будуть найбезпечнішими для навколишнього середовища та вашого здоров'я. 

Застосовуючи гербіциди, необхідно дотримуватися рекомендацій виробника. Робота препарату напряму залежить від погодних умов, концентрації основної речовини. Використання допоможе зберегти врожай.